PARTNERSTWO Z DIAPHANE

NOWA JAKOŚĆ RAPORTOWANIA POZAFINANSOWEGO

W maju br. firma doradcza CSR Consulting i technologiczna spółka Diaphane zawarły strategiczne partnerstwo. Jego celem jest dostarczenie kompleksowej oferty wsparcia klientów w raportowaniu pozafinansowym, uzupełniając doradztwo o dedykowane oprogramowanie. To nowa jakość w procesie przygotowywania raportów CSR, który przysparzał firmom wiele problemów

CSR Consulting od ponad 11 lat realizuje projekty z zakresu szeroko rozumianej odpowiedzialności biznesu (CSR) dla przedstawicieli różnych branż. Na swoim koncie ma m.in. kilkadziesiąt projektów doradczych związanych ze WSPARCIEM W OPRACOWANIU RAPORTÓW POZAFINANSOWYCH przygotowanych wg międzynarodowych wytycznych GRI i LBG, z których wiele zdobyło nagrody – w tym główne – i wyróżnienia w Konkursie Raporty Społeczne.

Diaphane Software to z kolei innowacyjne podejście do raportowania z wykorzystaniem przyjaznego dla użytkowników narzędzia. Pomaga ono zarówno organizować działania wielu osób zaangażowanych w ten proces, jak i sprawne zbierać, agregować i raportować dane pozafinansowe. Zespół Diaphane posiada kompetencje niezbędne do tworzenia rozwiązań IT, jak i wdrażania oprogramowania klasy enterprise oraz wsparcia klientów w raportowaniu pozafinansowym.

Wspierając naszych klientów w przygotowaniu raportów społecznych od wielu lat widzimy potrzebę technologicznego wsparcia optymalizującego bardzo uciążliwy i czasochłonny proces zbierania danych i monitorowania całego procesu. Ten czas i energię firmy mogą wykorzystać znacznie lepiej, np. na zastanowienie się, co z wyliczonych wskaźników wynika oraz jak je wykorzystać do komunikacji z interesariuszami i zarządzania obszarem CSR – zauważa Małgorzata Greszta, Partner Zarządzający CSR Consulting. – Współpraca z Diaphane jako partnerem technologicznym stanowi odpowiedź na potrzeby naszych klientów i szansę na ich kompleksowe wsparcie – dodaje Małgorzata Greszta.

Obserwując rynek, uznaliśmy, że proces raportowania pozafinansowego jest na tyle skomplikowany, że wymaga wsparcia IT. Dlatego stworzyliśmy platformę, która pozwoli zapanować nad zbieraniem i agregacją danych oraz skupić się na ich analizowaniu. Połączenie kompetencji technologicznych naszych programistów wynikających z projektów realizowanych na potrzeby rynku e-commerce z wiedzą i doświadczeniem ekspertów CSR Consulting – wykorzystywanym już na etapie tworzenia rozwiązania – zapewni zarówno intuicyjność, elastyczność i bezpieczeństwo systemu, jak i jego zgodność z uznanymi standardami i najlepszymi praktykami – mówi Bartosz Niwiński, Prezes Zarządu Diaphane.

CSR Consulting jako strategiczny partner doradczy będzie zaangażowane w dalszy rozwój narzędzia pod kątem jego wykorzystania do raportowania pozafinansowego zgodnego z wieloma standardami. Konsultanci CSR Consulting będą również wspierać klientów na etapie wdrożenia Diaphane Software.

WIĘCEJ O DIAPHANE

 

UMÓW SIĘ NA PREZENTACJĘ SYSTEMU:
Krzysztof Greszta
krzysztof.greszta@csr-consulting.pl
Tel. 509 492 628

PARTNERSTWO Z DIAPHANE