SDGs W PRAKTYCE

O PROGRAMIE

Celem programu jest zachęcanie i wsparcie firm w przełożeniu Globalnych Celów Zrównoważonego Rozwoju ogłoszonych przez ONZ (SDGs) na strategie biznesowe i strategie CSR, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki poszczególnych branż.

PRZEWODNIK DLA FIRM

Razem z branżowymi partnerami projektu, którymi są: Bank BGŻ BNP Paribas, Carrefour, Cemex, Grupa Polpharma, PKN ORLEN i PZU, pokazaliśmy jak firmy z wybranych branż mogą efektywnie włączyć się w realizację celów i wykorzystać dla siebie tkwiące w tym szanse na rozwój.

W ramach projektu:

  • przeprowadziliśmy badanie nt. SDGs wśród polskich menedżerów,
  • zainicjowaliśmy warsztaty branżowe, podczas których – razem z uczestnikami – przeanalizowaliśmy wpływ każdej z branż na realizację celów i wybieraliśmy cele kluczowe dla każdej branży,
  • powołaliśmy Radę Ekspertów, z którą opracowaliśmy branżowe mapy wpływu.

okladka Podsumowaniem projektu jest publikacja: SDGs W PRAKTYCE. PRZEWODNIK DLA FIRM, której premiera odbyła się 17 listopada podczas Targów CSR.

POBIERZ PRZEWODNIK cz. 1 (PDF)

POBIERZ PRZEWODNIK cz. 2 (PDF)

STRONA SDGS.PL

KAMPANIA 17/17

Drugim etapem programu SDGs W PRAKTYCE jest Kampania 17/17. Jej celem jest zachęcenie i wsparcie firm w przełożeniu Celów Zrównoważonego Rozwoju zidentyfikowanych jako istotne na strategie biznesowe i polityki CSR. Chcemy pokazać jak biznes może efektywnie włączyć się w realizację Agendy 2030 i wykorzystać płynące z niej szanse na rozwój. Kampania potrwa 17 tygodni, a każdy tydzień będzie poświęcony innemu Celowi.

Kampania 17/17 powstała z inicjatywy firmy doradczej CSR Consulting i jest realizowana w partnerstwie z Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Global Compact Network Poland. Partnerami Głównymi Kampanii są: Danone, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma i Zakłady Tłuszczowe Kruszwica, a Partnerami Wspierającymi Fundacja Medicover, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań i Stena Recycling

Honorowy patronat nad Kampanią objęło Ministerstwo Rozwoju.

Zobacz RELACJĘ Z KONFERENCJI INAUGURUJĄCEJ PROJEKT.

Pobierz raport podsumowujący Kampanię 17/17:

PARTNERSTWO W PRAKTYCE (PDF)

 

SDGs W PRAKTYCE